All Products
-
Magnesium Sulphate Salt
-
Ammonium Sulphate Chemical
-
Sodium Carbonate Chemical
-
Calcium Chloride Chemical
-
Magnesium Chloride Chemical
-
Magnesium Oxide
-
Raw Material Chemicals
-
Sodium Metabisulfite Chemical
-
Sodium Bicarbonate Chemical
-
Poly Aluminium Chloride
-
Aluminium Sulphate Salt
-
Ferrous Sulfate Chemical
-
Industrial Salt
-
Sodium Sulfite
-
Sodium Sulphate
-
Agriculture Fertilizers
-
Jaime GonzalezBuilding Chemistry, Shaping Tomorrow! We trust that JIUCHONG will continue to deliver excellent products and services, ensuring long-term mutual success.
Keywords [ industrial grade magnesium chloride chemical ] match 234 Products.
Magnesium Chloride White Anhydrous 7786-30-3 Cas No 25kg to 1000kg Package Container Capacity
| Application: | Celling, Deicing Agent, Fertilizer |
|---|---|
| Odor: | Odorless |
| Melting Point: | 714°C |
99% Citric Acid Anhydrous Salt Crystalline Powder Industrial Grade CAS 77-92-9 Shelf Life 2 Years Molecular Weight 192.124
| Appearance: | Crystalline Powder |
|---|---|
| Sample: | 500G Free |
| Boiling Point: | 309.6±42.0 °C At 760 MmHg |
Industrial Grade Granular Water Soluble Agriculture Ferrous Sulfate Heptahydrate
| MOQ: | 10Tons |
|---|---|
| Packaging: | 25kg/50kg/1000kg Can Be Customized |
| Color: | Green |
99%Min White Powder Sodium Bicarbonate Chemical Industrial Grade Feed Grade
| Purity: | 99%Min |
|---|---|
| CAS: | 144-55-8 |
| Appearance: | White Powder |
Purity 95.21 G/mol Magnesium Chloride Anhydrous Free Sample Included Boiling Point 1412.C
| Hs Code: | 2827310000 |
|---|---|
| Molecular Weight: | 95.21 G/mol |
| Boiling Point: | 1412°C |
Washing Printing Dyeing Sodium Sulphate Anhydrous Industry Grade
| Container Capacity: | 27 Tons |
|---|---|
| Sample: | Free Sample |
| MOQ: | 50 Kg |
Industrial Grade Sodium Metabisulfite Powder Na2S2O5 in 25kg Bag - Soluble in Water and Used as Bleaching Agent
| Stability: | It Is Easily Decomposed By Moisture And Easily Oxidized To Sodium Sulfate When Exposed To Air. It's Stimulating. |
|---|---|
| Molecular Formula: | Na2S2O5 |
| Odor: | Sulfurous Odor |
ISO Approval Calcium Chloride Chemical Calcium Chloride Bulk CAS 10043-52-4 Refrigerants Used in Refrigerators
| Sample: | Free |
|---|---|
| Size: | 10cm / 10 - 15 Cm / 15 - 20 Cm / 20 - 30 Cm |
| Package: | 25 Kg / 30 Kg / 1000 Kg |
Affordable Diammonium Phosphate Industrial Grade White Colour CAS 7783-28-0
| Molecular Weight: | 132.056 |
|---|---|
| Stability: | Stable Performance |
| Toxicity: | Non-toxic |
Oil Drilling Calcium Chloride Chemical Calciumchlorid Dihydrate Industrial Grade
| Usage: | Oil Drilling |
|---|---|
| Apperance: | White Powder |
| Main Components: | CaCl2 |

