All Products
-
Magnesium Sulphate Salt
-
Ammonium Sulphate Chemical
-
Sodium Carbonate Chemical
-
Calcium Chloride Chemical
-
Magnesium Chloride Chemical
-
Magnesium Oxide
-
Raw Material Chemicals
-
Sodium Metabisulfite Chemical
-
Sodium Bicarbonate Chemical
-
Poly Aluminium Chloride
-
Aluminium Sulphate Salt
-
Ferrous Sulfate Chemical
-
Industrial Salt
-
Sodium Sulfite
-
Sodium Sulphate
-
Agriculture Fertilizers
-
Jaime GonzalezBuilding Chemistry, Shaping Tomorrow! We trust that JIUCHONG will continue to deliver excellent products and services, ensuring long-term mutual success.
Keywords [ industrial grade magnesium chloride chemical ] match 234 Products.
Multipurpose Anhydrou Magnesium Chloride Anhydrous Powder For Agriculture Cement
| Appearance: | White Powder |
|---|---|
| Purity: | 99%min |
| Packing: | 25kg / 50kg / 1000kg |
Colorless Anhydrous Magnesium Chloride Mgcl2 Powder Flakes For Filling Fabric
| CAS No.: | 7786-30-3 |
|---|---|
| Purity: | 98% |
| Keyword: | Anhydrous Magnesium Chloride |
98%Min Raw Material Chemicals Magnesium Chloride Anhydrous Block For Cement
| Appearance: | White Block |
|---|---|
| Purity: | 98%min |
| Packing: | 25kg / 50kg / 1000kg |
Industrial Grade 74% Calcium Chloride Dihydrate CaCl2 As Versatile Desiccant
| Usage: | Dehumidification, Snowmelt |
|---|---|
| MOQ: | 10 Tons |
| CAS NO.: | 10043 - 52 - 4 |
White Powder Sodium Silicate Na2sio3 Industrial Grade For Concrete
| Grade Standard: | Industrial Grade |
|---|---|
| Other Name: | Sodium Trisilicate |
| Sample: | 500g Free |
Melting Snow Calcium Chloride Chemical Calcium Chloride Anhydrous GB Standard
| Cas No.: | 10043-52-4 |
|---|---|
| Color: | White |
| Purity: | 94% |
CaCl2 Calcium Chloride Chemical Prickly Ball Calcium Chloride Anhydrous Industrial Grade
| Cas No.: | 10043-52-4 |
|---|---|
| Appearance: | White Granules |
| Packing: | 25KG/1000KG BAG |
High Purity Feso4 Heptahydrate Industrial Grade Ferric Sulphate Heptahydrate
| Classification: | Sulphate |
|---|---|
| CAS.No: | 7720-78-7 |
| Purity: | 98% |
ISO Industrial Grade Ferrous Sulphate Monohydrate Iron Sulfate Monohydrate
| Product Name: | Ferrous Sulphate Monohydrate |
|---|---|
| CAS NO.: | 13463 - 43 - 9 |
| Grade: | Agriculture Grade, Industrial Grade |
25kg / 1000kg Calcium Chloride Chemical 74%Min CaCl2 dihydrate White Flake
| Usage: | Dehumidification, Snowmelt |
|---|---|
| MF: | CaCl2 |
| CAS NO.: | 10043-52-4 |

