All Products
-
Magnesium Sulphate Salt
-
Ammonium Sulphate Chemical
-
Sodium Carbonate Chemical
-
Calcium Chloride Chemical
-
Magnesium Chloride Chemical
-
Magnesium Oxide
-
Raw Material Chemicals
-
Sodium Metabisulfite Chemical
-
Sodium Bicarbonate Chemical
-
Poly Aluminium Chloride
-
Aluminium Sulphate Salt
-
Ferrous Sulfate Chemical
-
Industrial Salt
-
Sodium Sulfite
-
Sodium Sulphate
-
Agriculture Fertilizers
-
Jaime GonzalezBuilding Chemistry, Shaping Tomorrow! We trust that JIUCHONG will continue to deliver excellent products and services, ensuring long-term mutual success.
Keywords [ industrial grade magnesium chloride chemical ] match 234 Products.
Industrial Grade Raw Sea Salt NaCl 94.5% Purity 5-20mm Granules
| CAS: | 7647-14-5 |
|---|---|
| Granular Size: | 5-20mm |
| Color: | White Color |
Industrial Grade Sea Salt 94.5% Purity for Ice Melt and Water Treatment
| CAS: | 7647-14-5 |
|---|---|
| Granular Size: | 5-20mm |
| Color: | White Color |
CAS 7791-18-6 46% Min Magnesium Chloride Hexahydrate MgCl2.6H2O
| Departure Port: | Qingdao Port |
|---|---|
| MOQ: | 5 Tons |
| Package: | 25kg / 50kg / 1000kg |
CHLORIDE Classification Magnesium Chloride Hexahydrate Odorless Performance
| Purity: | 46% Min |
|---|---|
| Sample: | 500G Free |
| Solubility: | Soluble In Water |
94% Solid Food Grade Calcium Chloride Anhydrous Powder As Dry Agent Mineral Dust
| Name: | Calcium Chloride Anhydrous |
|---|---|
| HS CODE: | 2827200000 |
| Shelf Life: | 2 Years |
Food Grade Magnesium Sulphate Monohydrate Compound Fertilizer Desiccant CAS 14168-73-1
| CAS No.: | 14168-73-1 |
|---|---|
| Melting Point:: | 150℃ |
| Package: | 25kg/50kg/1000kg PP+PE |
Fertilizer Grade Magnesium Sulfate Monohydrate Powder MgsoH2O
| Name: | Magnesium Sulphate Monohydrate |
|---|---|
| Molecular Formula: | Mgso H2O |
| Useage: | Fertilizer |
Aquaculture 46% Magnesium Chloride Hexahydrate Mgcl2 For Aquaculture Industry
| Purity: | 46% Min |
|---|---|
| CAS No.: | 7791-18-6 |
| Usage: | Aquaculture, Snow Melt |
Industrial Grade 97% Powder Food Grade Sodium Sulfite Na2SO3 Cas 7757-83-7 For Printing
| Place Of Origin: | Shandong, China |
|---|---|
| Shelf Life: | 2 Years |
| Purity: | 97% |
Industrial Grade Water Treatment Pac Poly Aluminium Chloride Powder 28%
| Classification: | Chemical Auxiliary Agent |
|---|---|
| MOQ: | 3 Tons |
| Other Names: | PAC |

