All Products
-
Magnesium Sulphate Salt
-
Ammonium Sulphate Chemical
-
Sodium Carbonate Chemical
-
Calcium Chloride Chemical
-
Magnesium Chloride Chemical
-
Magnesium Oxide
-
Raw Material Chemicals
-
Sodium Metabisulfite Chemical
-
Sodium Bicarbonate Chemical
-
Poly Aluminium Chloride
-
Aluminium Sulphate Salt
-
Ferrous Sulfate Chemical
-
Industrial Salt
-
Sodium Sulfite
-
Sodium Sulphate
-
Agriculture Fertilizers
-
Jaime GonzalezBuilding Chemistry, Shaping Tomorrow! We trust that JIUCHONG will continue to deliver excellent products and services, ensuring long-term mutual success.
Keywords [ industrial grade magnesium chloride chemical ] match 234 Products.
Dry Storage Anhydrous Magnesium Chloride Anhydrous Flakes 99% CAS 7791-18-6
| MF: | Mgcl2 |
|---|---|
| Storage: | Dry Place |
| Application: | Celling, Deicing Agent, Fertilizer |
Cacl2 Anhydrous 94 % Calcium Chloride Chemical For Desulphurization
| MOQ: | 30 Kg |
|---|---|
| Size: | 10cm / 15 Cm / 20 Cm |
| Package: | 30 Kg / 1000 Kg |
Bulk 99% Powder Industrial Grade Na2so4 Powder Sodium Sulphate Na2SO4 For Detergent
| Hs Code: | 2833110000 |
|---|---|
| Shelf Life: | 2 Years |
| Sample: | Free 500g |
Industrial Grade White Powder 99% 25 Kg Price Sodium Sulphate Anhydrous 7757-82-6
| Hs Code: | 2833110000 |
|---|---|
| Shelf Life: | 2 Years |
| Sample: | Free 500g |
Desulfurization Calcium Chloride Chemical Calcium Chloride Anhydrous
| Sample: | Free |
|---|---|
| Size: | 10 - 15 Cm / 15 - 20 Cm / 20 - 30 Cm |
| Package: | 25 Kg / 1000 Kg |
Food Industrial Grade Tetrasodium Pyrophosphate Powder TSP
| EINECS No.: | 231-509-8 |
|---|---|
| Solubility: | Highly Soluble In Water |
| Ph: | 12 (5% Solution) |
High Quality Industrial Grade Powder Aluminum Sulfate 25kg Al2(SO4)3 of CAS 10043-01-3
| MOQ: | 25 Tons |
|---|---|
| Usage: | Water Treatment |
| Packing: | 25kg 50kg 1000kg |
Container Capacity 20-25 Tons Odorless Price Of Magnesium Chloride With Boiling Point Of 1412.C
| Cas No: | 7786-30-3 |
|---|---|
| Boiling Point: | 1412°C |
| Density: | 2.32 G/cm3 |
Industrial Grade 96% Powder SMBS Crystalline Or Powder Sodium Metabisulfite Chemical CAS 7681-57-4
| MOQ: | 10 Tons |
|---|---|
| Appearance: | White Crystalline Powder |
| PH: | 3.5-5 |
High Quality 99.2% Purity Industrial Grade Sodium Carbonate Dense Soda Ash For Glass Detergents
| Packing: | 25kgs/ 50kgs/ 1000kgs Bag |
|---|---|
| HS CODE: | 2836200000 |
| Sample: | Within 1000g Free |

