All Products
-
Magnesium Sulphate Salt
-
Ammonium Sulphate Chemical
-
Sodium Carbonate Chemical
-
Calcium Chloride Chemical
-
Magnesium Chloride Chemical
-
Magnesium Oxide
-
Raw Material Chemicals
-
Sodium Metabisulfite Chemical
-
Sodium Bicarbonate Chemical
-
Poly Aluminium Chloride
-
Aluminium Sulphate Salt
-
Ferrous Sulfate Chemical
-
Industrial Salt
-
Sodium Sulfite
-
Sodium Sulphate
-
Agriculture Fertilizers
-
Jaime GonzalezBuilding Chemistry, Shaping Tomorrow! We trust that JIUCHONG will continue to deliver excellent products and services, ensuring long-term mutual success.
Keywords [ industrial grade magnesium chloride chemical ] match 234 Products.
ISO Magnesium Chloride Chemical Magnesium Chloride Anhydrous For Celling
| Appearance: | White Block |
|---|---|
| MF: | Mgcl2 |
| Storage: | Dry Place |
Metallurgical Industry Mgcl2 Anhydrous Magnesium Chloride Chemical CAS 7786-30-3
| Sample: | Free |
|---|---|
| MOQ: | 1 Ton |
| Container Capacity: | 25 Tons |
Building Materials Magnesium Chloride Chemical MgCl2 Anhydrous 7786-30-3
| Purity: | 99% |
|---|---|
| Shape: | Grey White Flake |
| Package: | 25kg / 50kg / 1000kg |
MgCl2.6H2O Magnesium Chloride Chemical Mg Chloride Hexahydrate For Board
| Package: | 25kg/50kg/1000kg |
|---|---|
| CAS No: | 7791-18-6 |
| Purity: | 46%min |
50kg 1000kg Magnesium Chloride Chemical Mgcl2 Anhydrous White Grey Flake
| MOQ: | 50 Kg |
|---|---|
| Loading Port: | Dalian / Qingdao Port |
| Purity: | 99% |
High Purity Magnesium Chloride Chemical With Molecular Formula Mgcl2 For Business
| Density: | 2.32 G/cm3 |
|---|---|
| Odor: | Odorless |
| Appearance: | Powder, Ball, Magnesium Crystal |
Wholesale Industrial Grade 85 Pure Oxide Magnesium Powder MgO for Rubber
| Classification: | Magnesium Oxide |
|---|---|
| EINECS No: | 215-171-9 |
| Grade Standard: | Industrial Grade |
High quality Industrial Grade 85% Magnesium Oxide Fertilizer granular 20kg bag
| Classification: | Magnesium Oxide |
|---|---|
| EINECS No: | 215-171-9 |
| Grade Standard: | Industrial Grade |
Industrial Grade Powdery Magnesium Sulphate Anhydrous Used As Feed Addition
| Shape: | Powder - Like |
|---|---|
| Application: | Used As Feed Addition |
| Storage: | Sealed In A Cool And Dry Environment |
Industrial Grade Sodium Chloride Sea Salt 5-20mm Granules
| CAS: | 7647-14-5 |
|---|---|
| Granular Size: | 5-20mm |
| Color: | White Color |

