All Products
-
Magnesium Sulphate Salt
-
Ammonium Sulphate Chemical
-
Sodium Carbonate Chemical
-
Calcium Chloride Chemical
-
Magnesium Chloride Chemical
-
Magnesium Oxide
-
Raw Material Chemicals
-
Sodium Metabisulfite Chemical
-
Sodium Bicarbonate Chemical
-
Poly Aluminium Chloride
-
Aluminium Sulphate Salt
-
Ferrous Sulfate Chemical
-
Industrial Salt
-
Sodium Sulfite
-
Sodium Sulphate
-
Agriculture Fertilizers
-
Jaime GonzalezBuilding Chemistry, Shaping Tomorrow! We trust that JIUCHONG will continue to deliver excellent products and services, ensuring long-term mutual success.
Keywords [ raw material chemicals ] match 228 Products.
Wastewater Treatment Raw Material Chemicals 28% PAC Poly Aluminium Chloride Flocculant
| Appearance: | Light Yellow Powder |
|---|---|
| MOQ: | 3 Tons |
| MF: | [AL2(OH)nCL6-n]m |
99.9% Content Raw Material Chemicals Baking Soda Powder Double Decomposition Process
| Grade: | Feed Grade |
|---|---|
| Manufacturing Technique: | Double Decomposition Process |
| Content: | 99.9% |
Fertilizer Raw Material Magnesium Sulphate Monohydrate Pellet 14168-73-1 99%Min
| Purity: | 99% |
|---|---|
| Mf: | MgSO4.H2O |
| Appearance: | White Globular |
Melting Snow Calcium Chloride Chemical Calcium Chloride Anhydrous GB Standard
| Cas No.: | 10043-52-4 |
|---|---|
| Color: | White |
| Purity: | 94% |
75%-80% Content Dense Magnesium Oxide Powder Building Material
| CAS: | 1309-48-4 |
|---|---|
| Content: | 75%-80% |
| Useing: | Architectural Material Industry |
1mm-5mm White Raw Sea Salt White Crystal Grain 94.5%Min Free Sample
| Appearance: | White Crystal Grain |
|---|---|
| Purity (%): | 94.5% Min |
| Size: | 1-5mm |
1-5mm 94.5%Min White Raw Sea Salt NaCl For Water Treatment Breeding
| Appearance: | White Crystal Grain |
|---|---|
| Purity (%): | 94.5% Min |
| Packing: | 50kg / 1000kg Jumbo Bag And Customized Package. |
46% Magnesium Chloride Chemical Magnesium Chloride Hexahydrate For Snow Melt Agent
| Molecular Weight: | 203.3 |
|---|---|
| CAS NO.: | 7791-18-6 |
| Grade Standard: | Industrial / Food Grade |
Purity 94.5% Raw Bath Salt Boiler Water Treatment Salt 5-10mm Granularity
| Color: | Translucent Crystal Particle |
|---|---|
| HS No.: | 2501001900 |
| EINECS: | 231-598-3 |
Industrial Grade Raw Sea Salt 5-20mm Granules for Water Treatment
| CAS: | 7647-14-5 |
|---|---|
| Granular Size: | 5-20mm |
| Color: | White Color |

