All Products
-
Magnesium Sulphate Salt
-
Ammonium Sulphate Chemical
-
Sodium Carbonate Chemical
-
Calcium Chloride Chemical
-
Magnesium Chloride Chemical
-
Magnesium Oxide
-
Raw Material Chemicals
-
Sodium Metabisulfite Chemical
-
Sodium Bicarbonate Chemical
-
Poly Aluminium Chloride
-
Aluminium Sulphate Salt
-
Ferrous Sulfate Chemical
-
Industrial Salt
-
Sodium Sulfite
-
Sodium Sulphate
-
Agriculture Fertilizers
-
Jaime GonzalezBuilding Chemistry, Shaping Tomorrow! We trust that JIUCHONG will continue to deliver excellent products and services, ensuring long-term mutual success.
Keywords [ raw material chemicals ] match 228 Products.
98% Min Industrial Hot Compress Raw Sea Salt 7647-14-5 25kg 50kg Package
| Puritry: | 98 % Min |
|---|---|
| Usage: | Hot Compress |
| Appearance: | White Crystal |
Content 94.5% Industrial Salt Large Raw Sea Salt Particle High Purity CAS 7647-14-5
| HS Code: | 2501001900 |
|---|---|
| Granular Size: | 5-20mm |
| CAS Code: | 7647-14-5 |
Industrial Grade Mgcl2 X 6h2o Magnesium Chloride Chemical CAS 7791-18-6
| Application: | Magnesium Board, Snow Melting Agent |
|---|---|
| Appearance: | White Flake |
| EINECS NO.: | 232 - 094 - 6 |
White Powdery Sodium Bicarbonate Chemical CAS 144-55-8 Soluble In Water
| Classification: | Carbonate |
|---|---|
| CAS No.: | 144-55-8 |
| HS Code: | 2836300000 |
Metallurgical Industry Mgcl2 Anhydrous Magnesium Chloride Chemical CAS 7786-30-3
| Sample: | Free |
|---|---|
| MOQ: | 1 Ton |
| Container Capacity: | 25 Tons |
Industrial Grade 99% Crystalline Sodium Carbonate Chemical Soda Ash Light
| Place Of Origin: | China |
|---|---|
| Application: | Dipdye Drilling Fluid Detergent |
| EINECS: | 231-867-5 |
99.2% Purity White Powder Sodium Carbonate Chemical For Glass Making
| Formula: | Na2CO3 |
|---|---|
| CAS: | 497-19-8 |
| MOQ: | 1 Ton |
50kg 1000kg Magnesium Chloride Chemical Mgcl2 Anhydrous White Grey Flake
| MOQ: | 50 Kg |
|---|---|
| Loading Port: | Dalian / Qingdao Port |
| Purity: | 99% |
Building Materials Magnesium Chloride Chemical MgCl2 Anhydrous 7786-30-3
| Purity: | 99% |
|---|---|
| Shape: | Grey White Flake |
| Package: | 25kg / 50kg / 1000kg |
Nutritive Fortifier Magnesium Chloride Chemical Mgcl2 * 6h20 Free Sample
| Melting Point: | 117 °C |
|---|---|
| CAS No: | 7791-18-6 |
| Color: | White |

