All Products
-
Magnesium Sulphate Salt
-
Ammonium Sulphate Chemical
-
Sodium Carbonate Chemical
-
Calcium Chloride Chemical
-
Magnesium Chloride Chemical
-
Magnesium Oxide
-
Raw Material Chemicals
-
Sodium Metabisulfite Chemical
-
Sodium Bicarbonate Chemical
-
Poly Aluminium Chloride
-
Aluminium Sulphate Salt
-
Ferrous Sulfate Chemical
-
Industrial Salt
-
Sodium Sulfite
-
Sodium Sulphate
-
Agriculture Fertilizers
-
Jaime GonzalezBuilding Chemistry, Shaping Tomorrow! We trust that JIUCHONG will continue to deliver excellent products and services, ensuring long-term mutual success.
Keywords [ raw material chemicals ] match 228 Products.
White Powdered Sodium Carbonate Dense Soda Ash CAS 497-19-8 For Detergent
| CAS: | 497-19-8 |
|---|---|
| Usage: | Water Treatment, Detergent |
| Other Names: | Soda Ash Dense |
5mm 7mm 9mm 12mm Globular Water Softener Salt Water Purification Salt
| Particle Size: | 5mm-7mm 9-12mm |
|---|---|
| Purity: | ≥99% |
| Place Of Orig: | CHINA SHANGDONG |
Magnesium Chloride White Anhydrous 7786-30-3 Cas No 25kg to 1000kg Package Container Capacity
| Application: | Celling, Deicing Agent, Fertilizer |
|---|---|
| Odor: | Odorless |
| Melting Point: | 714°C |
Solubility In Water 359 G/L Refined Salt Boiling Point 413 °C Top Choice
| Solubility In Water: | 359 G/L |
|---|---|
| Solubility: | Soluble In Water |
| Boiling Point: | 1,413 °C |
Food Grade Water Softener Salt EINECS 231-598-3 Industrial Use
| Level: | Food Grade Industrial Grade |
|---|---|
| EINECS: | 231-598-3 |
| CAS: | 7647-14-5 |
Water Treatment Powder 26% PAC Polyaluminium-Chloride CAS 1327-41-9 With Density Of 1.1-1.3 G/Cm3
| MOQ: | 23~25 Tons |
|---|---|
| PH Value: | 3.5-5.0 |
| Expiration Date: | 2 Years |
Optimize PH Levels With Soda Ash Light Assay 99.2% PH 9.2-10.2 497 19 8 Sds
| CAS No.: | 497-19-8 |
|---|---|
| Customized Bag: | Over 200 Tons Acceptability |
| PH: | 9.2-10.2 |
High Purity Softener Salt Tablets Ion Exchange Resin Regenerator
| HS: | 2501001900 |
|---|---|
| Purity: | 99% |
| Another Name: | Ion Exchange Resin Regenerator |

