All Products
-
Magnesium Sulphate Salt
-
Ammonium Sulphate Chemical
-
Sodium Carbonate Chemical
-
Calcium Chloride Chemical
-
Magnesium Chloride Chemical
-
Magnesium Oxide
-
Raw Material Chemicals
-
Sodium Metabisulfite Chemical
-
Sodium Bicarbonate Chemical
-
Poly Aluminium Chloride
-
Aluminium Sulphate Salt
-
Ferrous Sulfate Chemical
-
Industrial Salt
-
Sodium Sulfite
-
Sodium Sulphate
-
Agriculture Fertilizers
-
Jaime GonzalezBuilding Chemistry, Shaping Tomorrow! We trust that JIUCHONG will continue to deliver excellent products and services, ensuring long-term mutual success.
Keywords [ raw material chemicals ] match 228 Products.
Drinking Water Grade Aluminium Sulphate Salt Particles 16%Min
| CAS: | 7446-19-7 |
|---|---|
| Usage: | Water Treatment |
| MF: | Al2(SO4)3 |
Yellowish Water Treatment Poly Aluminium Chloride Powder CAS 1327-41-9
| Type: | Aluminum Chloride |
|---|---|
| Other Names: | Poly Aluminum Chloride |
| EINECS No: | 215-477-2 |
Industrial Grade Sodium Sulfite Powder Na2SO3 97% For Printing 7757-83-7
| Place Of Origin: | Shandong, China |
|---|---|
| Shelf Life: | 2 Years |
| Purity: | 97% |
Monthly Capacity Of 5000 Tons Agricultural 21-0-0 Ammonium Sulfate Fertilizer For Lawns
| Sample: | 300g Free |
|---|---|
| Factory: | Yes |
| MOQ: | 10 Tons |
Ice Melting 94% Powdered Calcium Chloride Cacl2 Anhydrous Industrial Grade
| Name: | Calcium Chloride |
|---|---|
| CAS No.: | 10043-52-4 |
| EINECS No.: | 233-140-8 |
Off White Magnesium Sulfate Monohydrate Mgso4 Powder Kieserite 98%Min
| Name: | Magnesium Sulphate Monohydrate |
|---|---|
| CAS No.: | 10034-99-8 |
| EINECS:: | 231-298-2 |
Water Treatment Magnesium Sulphate Salt Sulfate Magnesium Heptahydrate 0.1-1mm
| Purity: | 99%Min |
|---|---|
| Size: | 0.1-1mm |
| CAS: | 10034-99-8 |
98% Content Industrial Grade Sodium Sulfite Powder For Food Additive
| Place Of Origin: | China |
|---|---|
| Certification: | ISO SGS COA |
| HS Code: | 2832100000 |
99% China Supplier Mgso4 Magnesium Sulphate Salt Epsom Salt
| Chemical Formula: | MgSO4 7H2O |
|---|---|
| PH: | 7.0 (100 G/l, H2O, 20 °C) |
| Stability: | Stable Under Normal Temperatures And Pressures |
99.2% Min Assay Soda Ash Light Na2co3 CAS No 497-19-8 For Reliable Performance
| Molecular Weight: | 105.99 G/mol |
|---|---|
| Product Name: | Soda Ash Light |
| PH: | 9.2-10.2 |

