All Products
-
Magnesium Sulphate Salt
-
Ammonium Sulphate Chemical
-
Sodium Carbonate Chemical
-
Calcium Chloride Chemical
-
Magnesium Chloride Chemical
-
Magnesium Oxide
-
Raw Material Chemicals
-
Sodium Metabisulfite Chemical
-
Sodium Bicarbonate Chemical
-
Poly Aluminium Chloride
-
Aluminium Sulphate Salt
-
Ferrous Sulfate Chemical
-
Industrial Salt
-
Sodium Sulfite
-
Sodium Sulphate
-
Agriculture Fertilizers
-
Jaime GonzalezBuilding Chemistry, Shaping Tomorrow! We trust that JIUCHONG will continue to deliver excellent products and services, ensuring long-term mutual success.
Keywords [ sgs magnesium chloride hexahydrate ] match 31 Products.
Multipurpose Anhydrou Magnesium Chloride Anhydrous Powder For Agriculture Cement
| Appearance: | White Powder |
|---|---|
| Purity: | 99%min |
| Packing: | 25kg / 50kg / 1000kg |
Magnesium Chloride Anhydrous 46% 99% Purity In Various Package Sizes as Deicing Agent
| Package: | 25kg / 50kg / 1000kg Or Customized |
|---|---|
| Purity: | 46% 99% |
| Cas No: | 7786-30-3 |
98%Min Raw Material Chemicals Magnesium Chloride Anhydrous Block For Cement
| Appearance: | White Block |
|---|---|
| Purity: | 98%min |
| Packing: | 25kg / 50kg / 1000kg |
Dry Storage Anhydrous Magnesium Chloride Anhydrous Flakes 99% CAS 7791-18-6
| MF: | Mgcl2 |
|---|---|
| Storage: | Dry Place |
| Application: | Celling, Deicing Agent, Fertilizer |
High Purity Odorless Magnesium Chloride Anhydrous Price Of Magnesium Chloride With Boiling Point 1412.C
| Melting Point: | 714°C |
|---|---|
| Boiling Point: | 1412°C |
| Package: | 25kg / 50kg / 1000kg Or Customized |
Magnesium Chloride Anhydrous Free Sample 500g Purity 46% 99% Boiling Point 1412.C for Deicing Agent
| Boiling Point: | 1412°C |
|---|---|
| Sample: | Free Sample 500g |
| Cas No: | 7786-30-3 |
Feed Grade White Powdered Mgcl2 Hexahydrate For Aquaculture
| Grade Standard: | Industrial Grade, Feed Grade |
|---|---|
| Place Of Origin: | China |
| Usage: | Aquaculture |
White Powdery Calcium Chloride Anhydrous CaCl2 Bulk CAS 10043-52-4 Desulphurization
| MOQ: | 30 Kg |
|---|---|
| Size: | 10cm / 10 - 15 Cm / 15 - 20 Cm |
| Package: | 25 Kg / 30 Kg / 1000 Kg |
High Purity 17% Agricultural Grade Aluminum Sulfate for Waste Water Treatment
| MOQ: | 20 Tons |
|---|---|
| Usage: | Water Treatment |
| Packing: | 25kg 50kg 1000kg |
16% - 17% Purity Aluminium Sulphate Powder Aluminum Sulfate Wastewater Treatment
| MOQ: | 10 Tons |
|---|---|
| Usage: | Water Treatment |
| Packing: | 25kg 50kg 1000kg |

