All Products
-
Magnesium Sulphate Salt
-
Ammonium Sulphate Chemical
-
Sodium Carbonate Chemical
-
Calcium Chloride Chemical
-
Magnesium Chloride Chemical
-
Magnesium Oxide
-
Raw Material Chemicals
-
Sodium Metabisulfite Chemical
-
Sodium Bicarbonate Chemical
-
Poly Aluminium Chloride
-
Aluminium Sulphate Salt
-
Ferrous Sulfate Chemical
-
Industrial Salt
-
Sodium Sulfite
-
Sodium Sulphate
-
Agriculture Fertilizers
-
Jaime GonzalezBuilding Chemistry, Shaping Tomorrow! We trust that JIUCHONG will continue to deliver excellent products and services, ensuring long-term mutual success.
Keywords [ raw material chemicals ] match 228 Products.
99% Content Magnesium Sulfate Monohydrate Powder Globular Pellet MgSO4.H2O
| Purity: | 99% |
|---|---|
| Grade Standard: | Food Grade, Industrial Grade |
| Mf: | MgSO4.H2O |
MgCl2 46% Min Magnesium Chloride Hexahydrate Powder CAS 7791-18-6
| CAS: | 7791-18-6 |
|---|---|
| Package: | 25kg/50kg/1000kg PP + PE Bag |
| Appearance: | White Powder |
Industrial Grade MgCl2 Magnesium Chloride Hexahydrate Flakes CAS 7791-18-6
| Classification: | CHLORIDE |
|---|---|
| CAS No: | 7791-18-6 |
| MF: | MgCl2 |
Agricultural 21 Granular Fertilizer Water Soluble 25kg/50kg/1000kg Ammonium Sulphate Salt CAS 7783-20-2
| Packaging: | Can Be Customized |
|---|---|
| MOQ: | 10Tons |
| Application: | Agriculture,Fertilizer Material,Chemical Industry,fertilizer In Agriculture,the Raw Material Of Agricultural Fertilizers |
20.5 50kg Bag Granular Form Agriculture NH42so4 Particles Ammonium Sulfate Fertilizer For Lawns
| Packaging: | Can Be Customized |
|---|---|
| MOQ: | 10Tons |
| Application: | Agriculture,Fertilizer Material,Chemical Industry,fertilizer In Agriculture,the Raw Material Of Agricultural Fertilizers |
Crystal 50kg Bag Fertilizer Ammonium Sulfate Fertilizer Agriculture Capro Grade
| Packaging: | Can Be Customized |
|---|---|
| MOQ: | 10Tons |
| Application: | Agriculture,Fertilizer Material,Chemical Industry,fertilizer In Agriculture,the Raw Material Of Agricultural Fertilizers |
Odorless White Crystalline Solid Industrial Salt Melting Point Within 801°C
| Odor: | Odorless |
|---|---|
| Appearance: | White Crystalline Solid |
| Melting Point: | 801°C |
Agricultural Grade 50 Kg Bag Granules Ammonium Sulfate Lawn Fertilizer Price Per Ton
| Packaging: | Can Be Customized |
|---|---|
| MOQ: | 10Tons |
| Application: | Agriculture,Fertilizer Material,Chemical Industry,fertilizer In Agriculture,the Raw Material Of Agricultural Fertilizers |
NaCl 94.5%Min White Sea Salt Industrial Salt For Breeding And Pickling
| Appearance: | White Crystal Grain |
|---|---|
| Size: | 1-5mm |
| Sample: | Free |
Desulfurization Magnesium Oxide Pure Powder 85% Purity Gray White
| Classification: | Magnesium Oxide |
|---|---|
| CAS No.: | 1309-48-4 |
| Grade Standard: | Industrial Grade |

