All Products
-
Magnesium Sulphate Salt
-
Ammonium Sulphate Chemical
-
Sodium Carbonate Chemical
-
Calcium Chloride Chemical
-
Magnesium Chloride Chemical
-
Magnesium Oxide
-
Raw Material Chemicals
-
Sodium Metabisulfite Chemical
-
Sodium Bicarbonate Chemical
-
Poly Aluminium Chloride
-
Aluminium Sulphate Salt
-
Ferrous Sulfate Chemical
-
Industrial Salt
-
Sodium Sulfite
-
Sodium Sulphate
-
Agriculture Fertilizers
-
Jaime GonzalezBuilding Chemistry, Shaping Tomorrow! We trust that JIUCHONG will continue to deliver excellent products and services, ensuring long-term mutual success.
Keywords [ anhydrous magnesium chloride soluble in water ] match 106 Products.
Anhydrous Magnesium Sulfate Powder MgSO4 98%Min White Powder Chemical
| Purity: | MgSO4 98% |
|---|---|
| Appearance: | White Powder |
| CAS: | 7487-88-9 |
Aquaculture Grade Crystalline Magnesium Chloride Hexahydrate Powder
| Grade Standard: | Industrial / Feed / Aquaculture Grade |
|---|---|
| Purity: | 46% Min |
| Appearance: | White Powder |
Industrial Grade Cacl2 Anhydrous Calcium Chloride Desiccant Cool Storage
| Name: | Calcium Chloride |
|---|---|
| Trademark: | Customized |
| Application: | Desiccant |
White 46% Hexahydrate Magnesium Chloride Granules For Snow Melting
| Classification: | CHLORIDE |
|---|---|
| CAS No: | 7791-18-6 |
| Purity: | 46%min |
MgSO4 Magnesium Sulphate Salt Anhydrous Magnesium Sulfate 25KG/50KG/1000KG Package
| Place Of Origin: | China |
|---|---|
| CAS: | 7487-88-9 |
| Colour: | White |
Multipurpose Anhydrou Magnesium Chloride Anhydrous Powder For Agriculture Cement
| Appearance: | White Powder |
|---|---|
| Purity: | 99%min |
| Packing: | 25kg / 50kg / 1000kg |
ISO Magnesium Chloride Chemical Magnesium Chloride Anhydrous For Celling
| Appearance: | White Block |
|---|---|
| MF: | Mgcl2 |
| Storage: | Dry Place |
CAS 7791-18-6 46% Min Magnesium Chloride Hexahydrate MgCl2.6H2O
| Departure Port: | Qingdao Port |
|---|---|
| MOQ: | 5 Tons |
| Package: | 25kg / 50kg / 1000kg |
SGS Brown Flakes Magnesium Chloride Hexahydrate Used For Magnesium Board
| Appearance: | Brown Flake |
|---|---|
| CAS NO.: | 7791-18-6 |
| Grade Standard: | Industrial Grade, Food Grade |
98%Min Raw Material Chemicals Magnesium Chloride Anhydrous Block For Cement
| Appearance: | White Block |
|---|---|
| Purity: | 98%min |
| Packing: | 25kg / 50kg / 1000kg |

