All Products
-
Magnesium Sulphate Salt
-
Ammonium Sulphate Chemical
-
Sodium Carbonate Chemical
-
Calcium Chloride Chemical
-
Magnesium Chloride Chemical
-
Magnesium Oxide
-
Raw Material Chemicals
-
Sodium Metabisulfite Chemical
-
Sodium Bicarbonate Chemical
-
Poly Aluminium Chloride
-
Aluminium Sulphate Salt
-
Ferrous Sulfate Chemical
-
Industrial Salt
-
Sodium Sulfite
-
Sodium Sulphate
-
Agriculture Fertilizers
-
Jaime GonzalezBuilding Chemistry, Shaping Tomorrow! We trust that JIUCHONG will continue to deliver excellent products and services, ensuring long-term mutual success.
Keywords [ agriculture grade magnesium chloride flakes ] match 29 Products.
High Purity 17% Agricultural Grade Aluminum Sulfate for Waste Water Treatment
| MOQ: | 20 Tons |
|---|---|
| Usage: | Water Treatment |
| Packing: | 25kg 50kg 1000kg |
Industrial Grade 74% Calcium Chloride Dihydrate CaCl2 As Versatile Desiccant
| Usage: | Dehumidification, Snowmelt |
|---|---|
| MOQ: | 10 Tons |
| CAS NO.: | 10043 - 52 - 4 |
Industrial Use White Calcium Chloride Dihydrate Flake GB Standard
| MF: | CaCl2.2H2O |
|---|---|
| Purity: | 74% - 77% |
| Quality Standard: | GB / T26520-2011 |
99%Min Mgso4 Monohydrate Magnesium Sulfate Powder Flake Pellet Used In Water Treatment
| Type: | Magnesium Sulphate |
|---|---|
| Other Names:: | Magnesium Sulfate |
| EINECS No: | 231-298-2 |
Industrial Grade 16% 17% Aluminium Sulfate Water Treatment Flakes Powder
| Grade: | Industrial Grade |
|---|---|
| Other Name: | Aluminium Sulfate |
| Appearance: | Flake |
alum powdery al2(so4)3 Aluminium Sulfate Water Treatment Flakes Powder
| Grade: | Industrial Grade |
|---|---|
| Other Name: | Aluminium Sulfate |
| Appearance: | Flake |
High Quality Industrial Grade Powder Aluminum Sulfate 25kg Al2(SO4)3 of CAS 10043-01-3
| MOQ: | 25 Tons |
|---|---|
| Usage: | Water Treatment |
| Packing: | 25kg 50kg 1000kg |
74%Min Calcium Chloride Chemical Calcium Chloride Dihydrate CAS 10043-52-4
| CAS: | 10043-52-4 |
|---|---|
| Packing: | 25kg / 1000kg |
| Grade: | Food Grade, Industrial Grade |
Snow Melt Agent Calcium Chloride Dihydrate White Flakes 74% Min
| Usage: | Melt Snow |
|---|---|
| Apperance: | Flaky |
| Package: | 25kg / 1000kg English Neutral Bag |

