All Products
-
Magnesium Sulphate Salt
-
Ammonium Sulphate Chemical
-
Sodium Carbonate Chemical
-
Calcium Chloride Chemical
-
Magnesium Chloride Chemical
-
Magnesium Oxide
-
Raw Material Chemicals
-
Sodium Metabisulfite Chemical
-
Sodium Bicarbonate Chemical
-
Poly Aluminium Chloride
-
Aluminium Sulphate Salt
-
Ferrous Sulfate Chemical
-
Industrial Salt
-
Sodium Sulfite
-
Sodium Sulphate
-
Agriculture Fertilizers
-
Jaime GonzalezBuilding Chemistry, Shaping Tomorrow! We trust that JIUCHONG will continue to deliver excellent products and services, ensuring long-term mutual success.
Keywords [ agriculture grade magnesium chloride flakes ] match 29 Products.
46% Magnesium Chloride Chemical Magnesium Chloride Hexahydrate For Snow Melt Agent
| Molecular Weight: | 203.3 |
|---|---|
| CAS NO.: | 7791-18-6 |
| Grade Standard: | Industrial / Food Grade |
Aquaculture 46% Magnesium Chloride Hexahydrate Mgcl2 For Aquaculture Industry
| Purity: | 46% Min |
|---|---|
| CAS No.: | 7791-18-6 |
| Usage: | Aquaculture, Snow Melt |
Industrial Grade Dihydrate Calcium Chloride Flakes Water Treatment Chemicals
| HS Code: | 2827200000 |
|---|---|
| Purity: | 74%min |
| EINECS No.: | 233-140-8 |
98%Min Raw Material Chemicals Magnesium Chloride Anhydrous Block For Cement
| Appearance: | White Block |
|---|---|
| Purity: | 98%min |
| Packing: | 25kg / 50kg / 1000kg |
CAS 7791-18-6 46% Min Magnesium Chloride Hexahydrate MgCl2.6H2O
| Departure Port: | Qingdao Port |
|---|---|
| MOQ: | 5 Tons |
| Package: | 25kg / 50kg / 1000kg |
Container Capacity 20-25 Tons Odorless Price Of Magnesium Chloride With Boiling Point Of 1412.C
| Cas No: | 7786-30-3 |
|---|---|
| Boiling Point: | 1412°C |
| Density: | 2.32 G/cm3 |
COA Anhydrous Magnesium Chloride Anhydrous Blocks Industrial Grade CAS 7786- 30 - 3
| Appearance: | White Block |
|---|---|
| Purity: | 99%min |
| Packing: | 25kg / 50kg / 1000kg |
Purity 95.21 G/mol Magnesium Chloride Anhydrous Free Sample Included Boiling Point 1412.C
| Hs Code: | 2827310000 |
|---|---|
| Molecular Weight: | 95.21 G/mol |
| Boiling Point: | 1412°C |
Melting Point 714.C Magnesium Chloride Anhydrous Odorless 25-1000kg Package Density 2.32G/cm3
| Package: | 25kg / 50kg / 1000kg Or Customized |
|---|---|
| Odor: | Odorless |
| Molecular Weight: | 95.21 G/mol |
MgCl2.6H2O Magnesium Chloride Chemical Mg Chloride Hexahydrate For Board
| Package: | 25kg/50kg/1000kg |
|---|---|
| CAS No: | 7791-18-6 |
| Purity: | 46%min |

