All Products
-
Magnesium Sulphate Salt
-
Ammonium Sulphate Chemical
-
Sodium Carbonate Chemical
-
Calcium Chloride Chemical
-
Magnesium Chloride Chemical
-
Magnesium Oxide
-
Raw Material Chemicals
-
Sodium Metabisulfite Chemical
-
Sodium Bicarbonate Chemical
-
Poly Aluminium Chloride
-
Aluminium Sulphate Salt
-
Ferrous Sulfate Chemical
-
Industrial Salt
-
Sodium Sulfite
-
Sodium Sulphate
-
Agriculture Fertilizers
-
Jaime GonzalezBuilding Chemistry, Shaping Tomorrow! We trust that JIUCHONG will continue to deliver excellent products and services, ensuring long-term mutual success.
Keywords [ magnesium chloride anhydrous blocks ] match 36 Products.
COA Anhydrous Magnesium Chloride Anhydrous Blocks Industrial Grade CAS 7786- 30 - 3
| Appearance: | White Block |
|---|---|
| Purity: | 99%min |
| Packing: | 25kg / 50kg / 1000kg |
98%Min Raw Material Chemicals Magnesium Chloride Anhydrous Block For Cement
| Appearance: | White Block |
|---|---|
| Purity: | 98%min |
| Packing: | 25kg / 50kg / 1000kg |
ISO Magnesium Chloride Chemical Magnesium Chloride Anhydrous For Celling
| Appearance: | White Block |
|---|---|
| MF: | Mgcl2 |
| Storage: | Dry Place |
99%Min Magnesium Chloride Anhydrous White Powder Melting Snow And Ice
| CAS No.: | 7786-30-3 |
|---|---|
| Purity: | 99% |
| Shelf Life: | 2 Years |
Purity 95.21 G/mol Magnesium Chloride Anhydrous Free Sample Included Boiling Point 1412.C
| Hs Code: | 2827310000 |
|---|---|
| Molecular Weight: | 95.21 G/mol |
| Boiling Point: | 1412°C |
99% Mgcl2 Anhydrous Magnesium Chloride Powder For Deicing Agent
| CAS No.: | 7786-30-3 |
|---|---|
| Purity: | 99% |
| MF: | Mgcl2 |
Agriculture Grade Magnesium Chloride Hexahydrate Flakes For Producing Marble
| Classification: | Chloride |
|---|---|
| Type: | Magnesium Chloride |
| Grade Standard: | Agriculture Grade, Industrial Grade, Feed Grade |
CAS 7791-18-6 46% Min Magnesium Chloride Hexahydrate MgCl2.6H2O
| Departure Port: | Qingdao Port |
|---|---|
| MOQ: | 5 Tons |
| Package: | 25kg / 50kg / 1000kg |
SGS Brown Flakes Magnesium Chloride Hexahydrate Used For Magnesium Board
| Appearance: | Brown Flake |
|---|---|
| CAS NO.: | 7791-18-6 |
| Grade Standard: | Industrial Grade, Food Grade |
Desulfurization Calcium Chloride Chemical Calcium Chloride Anhydrous
| Sample: | Free |
|---|---|
| Size: | 10 - 15 Cm / 15 - 20 Cm / 20 - 30 Cm |
| Package: | 25 Kg / 1000 Kg |

