All Products
-
Magnesium Sulphate Salt
-
Ammonium Sulphate Chemical
-
Sodium Carbonate Chemical
-
Calcium Chloride Chemical
-
Magnesium Chloride Chemical
-
Magnesium Oxide
-
Raw Material Chemicals
-
Sodium Metabisulfite Chemical
-
Sodium Bicarbonate Chemical
-
Poly Aluminium Chloride
-
Aluminium Sulphate Salt
-
Ferrous Sulfate Chemical
-
Industrial Salt
-
Sodium Sulfite
-
Sodium Sulphate
-
Agriculture Fertilizers
-
Jaime GonzalezBuilding Chemistry, Shaping Tomorrow! We trust that JIUCHONG will continue to deliver excellent products and services, ensuring long-term mutual success.
Keywords [ industrial sea salt ] match 114 Products.
1mm-5mm White Raw Sea Salt White Crystal Grain 94.5%Min Free Sample
| Appearance: | White Crystal Grain |
|---|---|
| Purity (%): | 94.5% Min |
| Size: | 1-5mm |
1-5mm 94.5%Min White Raw Sea Salt NaCl For Water Treatment Breeding
| Appearance: | White Crystal Grain |
|---|---|
| Purity (%): | 94.5% Min |
| Packing: | 50kg / 1000kg Jumbo Bag And Customized Package. |
Industrial Grade Globular Salt Tablets For Water Softener ISO Approval
| CAS No.: | 7647-14-5 |
|---|---|
| HS No.: | 2501001900 |
| Purity: | 99% |
Purity 94.5% Raw Bath Salt Boiler Water Treatment Salt 5-10mm Granularity
| Color: | Translucent Crystal Particle |
|---|---|
| HS No.: | 2501001900 |
| EINECS: | 231-598-3 |
Food Grade Water Conditioner Salt Industrial Salt 99% Content White Round Flake
| Size: | 2 CM In Diameter |
|---|---|
| Single Piece Weight: | 6-8g |
| Thickness: | 1CM |
99% Purity Bulk Rock Salt For De-Icing Roads With Long Lasting Results
| Odor: | Odorless |
|---|---|
| Solubility In Water: | 359 G/L |
| Taste: | Salty |
99% Refined Salt High Performance Industrial Grade Agricultural Grade
| Usage: | Water Softening, Chemical Production, And De-icing Roads |
|---|---|
| Storage: | Store In A Cool, Dry Place |
| Density: | 2.16 G/cm3 |
Food Grade Water Softener Salt EINECS 231-598-3 Industrial Use
| Level: | Food Grade Industrial Grade |
|---|---|
| EINECS: | 231-598-3 |
| CAS: | 7647-14-5 |
Industrial Grade Sodium Chloride Salt for Water Softener CAS 7647-14-5
| Level: | Food Grade Industrial Grade |
|---|---|
| EINECS: | 231-598-3 |
| CAS: | 7647-14-5 |
Industrial Water Softener Salt Food Grade NaCl 20kg Bags
| Level: | Food Grade Industrial Grade |
|---|---|
| EINECS: | 231-598-3 |
| CAS: | 7647-14-5 |

