All Products
-
Magnesium Sulphate Salt
-
Ammonium Sulphate Chemical
-
Sodium Carbonate Chemical
-
Calcium Chloride Chemical
-
Magnesium Chloride Chemical
-
Magnesium Oxide
-
Raw Material Chemicals
-
Sodium Metabisulfite Chemical
-
Sodium Bicarbonate Chemical
-
Poly Aluminium Chloride
-
Aluminium Sulphate Salt
-
Ferrous Sulfate Chemical
-
Industrial Salt
-
Sodium Sulfite
-
Sodium Sulphate
-
Agriculture Fertilizers
-
Jaime GonzalezBuilding Chemistry, Shaping Tomorrow! We trust that JIUCHONG will continue to deliver excellent products and services, ensuring long-term mutual success.
Keywords [ industrial salt nacl ] match 81 Products.
Dry Place Storage Refined Salt For Industrial Water Softening High Standards Only
| Boiling Point: | 1465°C |
|---|---|
| Molecular Weight: | 58.44 G/mol |
| Storage: | Store In A Cool, Dry Place |
Industrial Grade 99% Purity Soft Water Salt Crystals
| Ph: | 7 |
|---|---|
| Solubility In Water: | 359 G/L |
| Density: | 2.16 G/cm3 |
1mm-5mm White Raw Sea Salt White Crystal Grain 94.5%Min Free Sample
| Appearance: | White Crystal Grain |
|---|---|
| Purity (%): | 94.5% Min |
| Size: | 1-5mm |
Hot Compress Crystal Raw Sea Salt 98 % Industrial Sodium Chloride
| Usage: | Hot Compress |
|---|---|
| Appearance: | White Crystal |
| Size: | 1 - 2mm / 2 - 4mm / 4 - 6mm / 6 - 8mm |
98% Min Industrial Hot Compress Raw Sea Salt 7647-14-5 25kg 50kg Package
| Puritry: | 98 % Min |
|---|---|
| Usage: | Hot Compress |
| Appearance: | White Crystal |
Industrial Grade Globular Salt Tablets For Water Softener ISO Approval
| CAS No.: | 7647-14-5 |
|---|---|
| HS No.: | 2501001900 |
| Purity: | 99% |
Solubility In Water 359 G/L Refined Salt Boiling Point 413 °C Top Choice
| Solubility In Water: | 359 G/L |
|---|---|
| Solubility: | Soluble In Water |
| Boiling Point: | 1,413 °C |
SGS White Color Softener Salt Tablets Swimming Pool Salt CAS 7647-14-5
| Classification: | Carbonate |
|---|---|
| CAS No: | 7647-14-5 |
| MF: | NaCl |
99% Water Softener Salt 500G Free Sample Softening Salt Industrial Food Grade With Rock Salt
| Density: | 2.16 G/cm3 |
|---|---|
| Grade: | Industrial/ Food Grade |
| Taste: | Salty |
High Purity Softener Salt Tablets Ion Exchange Resin Regenerator
| HS: | 2501001900 |
|---|---|
| Purity: | 99% |
| Another Name: | Ion Exchange Resin Regenerator |

