All Products
-
Magnesium Sulphate Salt
-
Ammonium Sulphate Chemical
-
Sodium Carbonate Chemical
-
Calcium Chloride Chemical
-
Magnesium Chloride Chemical
-
Magnesium Oxide
-
Raw Material Chemicals
-
Sodium Metabisulfite Chemical
-
Sodium Bicarbonate Chemical
-
Poly Aluminium Chloride
-
Aluminium Sulphate Salt
-
Ferrous Sulfate Chemical
-
Industrial Salt
-
Sodium Sulfite
-
Sodium Sulphate
-
Agriculture Fertilizers
-
Jaime GonzalezBuilding Chemistry, Shaping Tomorrow! We trust that JIUCHONG will continue to deliver excellent products and services, ensuring long-term mutual success.
Keywords [ industrial grade magnesium chloride chemical ] match 234 Products.
JIUCHONG High quality Customizable packaging Aluminium Sulfate Water Treatment Flakes Powder
| Grade: | Industrial Grade |
|---|---|
| Other Name: | Aluminium Sulfate |
| Appearance: | Flake |
20.5 50kg Bag Granular Form Agriculture NH42so4 Particles Ammonium Sulfate Fertilizer For Lawns
| Packaging: | Can Be Customized |
|---|---|
| MOQ: | 10Tons |
| Application: | Agriculture,Fertilizer Material,Chemical Industry,fertilizer In Agriculture,the Raw Material Of Agricultural Fertilizers |
Water Treatment Sodium Hydro Sulphite Powder 96% 97% 25KG 1000KG BAG
| Grade: | Industrial / Food Grade |
|---|---|
| Other Name: | Sodium Sulfite |
| Appearance: | White Powder |
Sodium Bicarbonate For Food Processing CAS 144-55-8 Monoclinic Crystalline Powder Store In A Dry Place
| Molecular Weight: | 84.01 |
|---|---|
| Melting Point: | 270ºC |
| Water Solubility: | 7.8g/100ml 18ºC |
Sodium Sulfate Powder Na2SO4 Sodium Sulphate Anhydrous For Paper Detergent Glass Textile Dyes Etc Soluble In Water
| Chemical Formula: | Na2SO4 |
|---|---|
| Appearance: | White Crastal Powder |
| Shelf Life: | 2 Years Proper Storage |
Na2CO3 Sodium Carbonate Powder Light Soda Ash 99.2%Min Cas 497-19-8
| Modality: | White Powder |
|---|---|
| Purity: | 99.2% |
| CAS: | 497-19-8 |
Calcined Bitter Soil Dense Magneisum Oxide Light Burned CAS 1309-48-4
| Brand Name: | JIUCHONG |
|---|---|
| Certificate:: | COA MSDS |
| CAS: | 1309-48-4 |
60 Mesh 99.1% Purity Refined Salt For Water Treatment CAS 7647-14-5 NaCl
| Puritry: | 99.1 % Min |
|---|---|
| Usage: | Water Treatment Disinfect |
| Storage: | Dry Cool Place |
1mm-5mm White Raw Sea Salt White Crystal Grain 94.5%Min Free Sample
| Appearance: | White Crystal Grain |
|---|---|
| Purity (%): | 94.5% Min |
| Size: | 1-5mm |
1-5mm 94.5%Min White Raw Sea Salt NaCl For Water Treatment Breeding
| Appearance: | White Crystal Grain |
|---|---|
| Purity (%): | 94.5% Min |
| Packing: | 50kg / 1000kg Jumbo Bag And Customized Package. |

