All Products
-
Magnesium Sulphate Salt
-
Ammonium Sulphate Chemical
-
Sodium Carbonate Chemical
-
Calcium Chloride Chemical
-
Magnesium Chloride Chemical
-
Magnesium Oxide
-
Raw Material Chemicals
-
Sodium Metabisulfite Chemical
-
Sodium Bicarbonate Chemical
-
Poly Aluminium Chloride
-
Aluminium Sulphate Salt
-
Ferrous Sulfate Chemical
-
Industrial Salt
-
Sodium Sulfite
-
Sodium Sulphate
-
Agriculture Fertilizers
-
Jaime GonzalezBuilding Chemistry, Shaping Tomorrow! We trust that JIUCHONG will continue to deliver excellent products and services, ensuring long-term mutual success.
Keywords [ industrial grade magnesium chloride chemical ] match 234 Products.
Free Sample Calcium Chloride Anhydrous desiccant Powder 94% Cacl2 Feed Used Mineral Dust
| Model NO.: | 94% |
|---|---|
| Appearance: | White Powder, Pellet |
| HS Code: | 2827200000 |
Food Grade Citric Acid Anhydrous 30-100 Mesh Powder CAS 77-92-9 For Cleaning
| Appearance: | Crystalline Powder |
|---|---|
| Sample: | 500G Free |
| Boiling Point: | 309.6±42.0 °C At 760 MmHg |
Na3po4.12H2O Sodium Phosphate Tribasic Dodecahydrate For Water Treatment In Industrial Grade
| CAS: | 7601-54-9 |
|---|---|
| EINECS: | 231-509-8 |
| Melting Point: | 1340°c |
Food-Grade White Na2Co3 Soda Ash Light Used In Detergent Sodium Carbonate Soda Ash
| Packing: | 25kgs/ 50kgs/ 1000kgs Bag |
|---|---|
| HS CODE: | 2836200000 |
| Sample: | Within 1000g Free |
Colorful Water Softener Salt Tablet 99.5% Purity Food Industry Grade
| Puritry: | 99.5%min |
|---|---|
| Usage: | Water Softening |
| Appearance: | White Or Colorful Tablets |
4-6mm Magnesium Sulphate Salt Magnesium Sulphate Heptahydrate 99Min For Fertilizer
| Appearance: | White Crystal,White Granule |
|---|---|
| Purity: | 99%min |
| Size: | 4-6 Mm |
White Powdered Refined Salt Industrial Salt 99% 60-80 Mesh CAS 7647-14-5
| Purity: | 99% |
|---|---|
| CAS NO.: | 7647-14-5 |
| MF: | NaCl |
25kg TSP Crystal Trisodium Phosphate CAS 7601-54-9 For Industrial Food Grade Solubility H2O Slightly Soluble
| CAS: | 7601-54-9 |
|---|---|
| EINECS: | 231-509-8 |
| Melting Point: | 1340°c |
NaCl 94.5%Min White Sea Salt Industrial Salt For Breeding And Pickling
| Appearance: | White Crystal Grain |
|---|---|
| Size: | 1-5mm |
| Sample: | Free |
Fertilizer Grade Nh4cl Salt Solid Stearyl Trimethyl Granular Ammonium Chloride 12125-02-9
| Sample: | Available 500g |
|---|---|
| Haz/Non: | Non |
| Melting Point: | 340-341ºC |

