All Products
-
Magnesium Sulphate Salt
-
Ammonium Sulphate Chemical
-
Sodium Carbonate Chemical
-
Calcium Chloride Chemical
-
Magnesium Chloride Chemical
-
Magnesium Oxide
-
Raw Material Chemicals
-
Sodium Metabisulfite Chemical
-
Sodium Bicarbonate Chemical
-
Poly Aluminium Chloride
-
Aluminium Sulphate Salt
-
Ferrous Sulfate Chemical
-
Industrial Salt
-
Sodium Sulfite
-
Sodium Sulphate
-
Agriculture Fertilizers
-
Jaime GonzalezBuilding Chemistry, Shaping Tomorrow! We trust that JIUCHONG will continue to deliver excellent products and services, ensuring long-term mutual success.
Keywords [ glass making sodium carbonate soda ash ] match 19 Products.
Na2CO3 Soda Ash Dense For Well Ventilated Area Odorless
| Chemical Formula: | Na2CO3 |
|---|---|
| Melting Point: | 851 °C |
| Appearance: | White Powder |
Sodium Carbonate Versatile Substance With Molecular Formula Na2CO3
| Molecular Weight: | 105.99 G/mol |
|---|---|
| Solubility: | Soluble In Water |
| PH: | 9.2-10.2 |
High Quality 99.2% Purity Industrial Grade Sodium Carbonate Dense Soda Ash For Glass Detergents
| Packing: | 25kgs/ 50kgs/ 1000kgs Bag |
|---|---|
| HS CODE: | 2836200000 |
| Sample: | Within 1000g Free |
Industrial Chemical Sodium Carbonate Formula Soda Ash For EINECS No 231-867-5 Fluxing Agent
| HS: | 2836200000 |
|---|---|
| CAS: | 497-19-8 |
| Payment: | TT LC |
White Crystalline Light Soda Ash Powder CAS 497-19-18 ISO Approval
| Stacking Density: | 500-600kg/m³ |
|---|---|
| HS: | 2836200000 |
| CAS: | 497-19-18 |
99% Refined Salt Sodium Chloride Particles 60-80 Mesh CAS 7647-14-5
| Classification: | CHLORIDE |
|---|---|
| CAS No.: | 7647-14-5 |
| MF: | NaCl |
Industrial Grade White Powder 99% 25 Kg Price Sodium Sulphate Anhydrous 7757-82-6
| Hs Code: | 2833110000 |
|---|---|
| Shelf Life: | 2 Years |
| Sample: | Free 500g |
60 Mesh 99.1% Purity Refined Salt For Water Treatment CAS 7647-14-5 NaCl
| Puritry: | 99.1 % Min |
|---|---|
| Usage: | Water Treatment Disinfect |
| Storage: | Dry Cool Place |
JIUCHONG 9.5kg / 50 / 25kg fertilizer potassium sulphate 0-0-50
| Product Name: | Pottasium Sulfate |
|---|---|
| Molecular Weight: | 174.259 |
| Certificate: | ISO, COA, MSDS |

